Lafaktoria Lafaktoria

Krzesło Merano (Dąb) - Ton

Kod produktu: 311 401

Termin dostawy: 6-8 tygodni

Wymiary: wys. x szer. x gł. - 79 x 49 x 52,5 cm

Dostępność: towar na indywidualne zamówienie

Opcje

Cena: 1 670 zł

Opis produktu
Krzesło Merano marki TON to surowe piękno, połączone z prostymi, a zarazem przyciągającymi oko kształtami. Prezentowane krzesło zostało wykonane tradycyjną techniką gięcia ze stuprocentowego drewna. Dzięki temu struktura drewna nie zostaje uszkodzona i mimo zmiany kształtu jest niewiarygodnie trwała, a cały proces jest w pełni ekologiczny. Prezentowana wersja krzesła Merano została wykonana z drewna dębowego. Dąb posiada jednorodne, brązowe zabarwienie, z odcieniem szarym lub żółtawym. Drewno to jest wyjątkowo wytrzymałe, twarde i bardzo trwałe. Krzesło Merano posiada klasyczne kształty – składa się z czterech nóg oraz siedziska i oparcia (całość waży ok. 4,6 kg), które przez odpowiednie wyprofilowanie zapewniają komfort i wygodę na najwyższym poziomie. Potwierdzeniem tego jest nagroda German Design Award 2015 Special Mention, którą przyznano krzesłu Merano marki TON, zwracając uwagę na jego praktyczne kształty, które pasują zarówno do wnętrz prywatnych, jak i komercyjnych. Krzesło Merano firmy Ton zdobyło także nagrodę iF Design 2015 – niemieckiego konkursu o światowym zasięgu.
Opis dodatkowy

Krzesło Merano czeskiej marki TON to propozycja dla osób, które cenią sobie umiarkowany design, połączony z ekologicznymi rozwiązaniami. Jest to krzesło, które dzięki swojej uniwersalności – zarówno jeżeli chodzi o materiał, z jakiego je wykonano, jak i kształty – idealnie sprawdzi się zarówno w takich pomieszczeniach, jak jadalnia, kuchnia, czy salon, jak i może stanowić doskonałe wyposażenie do pomieszczeń restauracyjnych, czy biurowych. To doskonałe miejsce zarówno do pracy, jak i wypoczynku, bowiem krzesło TON posiada niezwykle ergonomiczne kształty. Gwarancja na produkty TON wynosi 5 lat, a produkty wytrzymują obciążenia przynajmniej 130 kg. Wynika to wszystko z ponad 150 lat doświadczenia i pracy fabryki i marki TON. 

Projektantem krzesła Merano jest włoski twórca - Alexander Gufler (na stałe mieszkający w Austrii), który swoje miejsce pochodzenia bezpośrednio związał z tworzonymi meblami w ramach serii Merano. Taką właśnie nazwę nosi bowiem kurort znajdujący się w Trydencie, a którego mieszkańcy posługują się dwoma językami -  włoskim i niemieckim. Takie też wpływy łączy w sobie seria Merano. Produkty w ramach tej kolekcji niosą ze sobą harmonię i spokój rodem z włoskiego kurortu, a zarazem widać w nich południowy temperament połączony z austriacką solidnością i precyzją.