Lafaktoria Lafaktoria

Balans tonów: lampa Spider od Studio Italia Design w modnym barze.

Designerskie lampy Studio Italia Design świetnie sprawdzają się w aranżacjach wszelkiego typu barów i restauracji. Przykładem miejsca, w którym możemy podziwiać je w pełnej krasie, jest rzymski bar BE.RA, mieszczący się tuż obok murów watykańskich. Aranżacja wnętrz kultowej knajpki sprzyja długim rozmowom i kontemplowaniu atmosfery wiecznego miasta, aż chce się powiedzieć Dolce Vita! W aranżacji wykorzystano nowoczesne lampy Spider. To nie jedyne oprawy włoskiego producenta, które świetnie sprawdzą się w obiektach gastronomicznych. Jakie lampy pasują do modnego baru? Na co zwrócić uwagę przy tworzeniu kompozycji oświetleniowej w lokalu? Czy warto postawić na designerskie lampy włoskie w restauracji? Przeanalizujmy możliwości, jakie dają lampy Studio Italia Design.

Lampy wiszące Spider w restauracji: oświetlenie Studio Italia Design.

Doskonałe piwa craftowe i doskonałe poprawy? Kultowa restauracja BE.RA przyciąga mieszkańców Rzymu i turystów, spragnionych niespotykanych nigdzie indziej wrażeń smakowych. Przestrzeń modnego lokalu została podzielona na trzy obszary — dwa pary i jedną salę restauracyjną. Dominują w niej beczki, w których leżakują rzemieślnicze piwa i nalewaki w kolorze miedzi. To prawdziwa świątynia dla miłośników złocistego trunku. Aranżacja wnętrz lokalu jest dobrze widoczna z ulicy dzięki dużym, panoramicznym oknom. W każdej z sal dominują tonalne połączenia kolorystyczne. Dwa przeciwstawne kolory i materiały zostały wykorzystane od oddzielenia części roboczej lokalu od przestrzeni dedykowanej gościom.

Wnętrza zostały zaprojektowane w sposób symetryczny, a ciekawe odcienie barw doskonale się uzupełniają i równoważą. Pierwsza część lokalu to sala dla personelu, mająca naprawdę designerski charakter. Znajdziemy w niej elementy z naturalnego drewna i miedzi. Dzięki ceglanym ścianom z epoki całość ma autentyczny i naprawdę stylowy charakter. Proste lampy wiszące Spider od Studio Italia Design doskonale się tu odnajdują. Stosunkowo surowe wnętrza wyglądają przytulnie i zachęcają gości do odwiedzenia lokalu. Posadzki z marmuru Carrara dodają mu szlachetności. W części ze stolikami dominują biele i szarości,  dzięki czemu zyskuje nieco surowy wygląd. Dzięki taboretom z żelaza i półom, na których czekają trunki przeznaczone do degustacji przez gości, lokal ma w sobie także nieco loftowego uroku. Lampy Spider znajdują się w dwóch częściach lokalu. Tworzą harmonijne połączenie pomiędzy różnymi kolorami, nadając aranżacji wielowymiarowego piękna.


Odkryj lampy wiszące Spider i inne dzieła Studio Italia Design, w Lafaktoria.pl dostępna jest pełna oferta włoskiego producenta.