Lafaktoria Lafaktoria
Filtrowanie & Sortowanie

Meble Gubi

Gubi -  Lafaktoria.pl – autoryzowany dystrybutor mebli i oświetlenia duńskiej marki Gubi. Pełna oferta, nowości 2017, przystępne ceny, dostawa za 1 zł. Gubi to wyjątkowa marka założona w 1967 roku przez Państwa Gubi i Lisbeth Olsen oraz ich synów – Jakuba i Sebastiana. Na samym początku istnienia firmy działalność koncentrowała się na produkcji i sprzedaży mebli i tekstyliów. Marzenie o stworzeniu własnej marki ziściło się, gdy synowie Olsen otworzyli sklep. Od tego momentu Gubi stało się ważnym graczem na scenie projektowej. ... ZOBACZ WIĘCEJ

Gubi jest firmą stale poszukującą, napędzaną przez pasję projektantów, odkrywającą pomijane w przeszłości ikony oraz tworząc nowe współczesne wzory. To doprowadziło do odświeżenia projektów od 30-tych po 70-te lata. Dzięki temu marka znalazła się na tak wysokim miejscu wśród konkurencji. Pomysłodawcami produktów są artyści, rzeźbiarze, architekci i projektanci z bardzo wielu krajów, między innymi: z Francji, Anglii, Szwecji, Włoch, Hiszpanii, Dani, Japonii i Niemiec. Ich prace zostały wyróżnione w Museum of Modern Art w Nowym Jorku, Victoria & Albert Museum, Muzeum Wzornictwa w Londynie, Muzeum Narodowym w Sztokholmie i Muzeum Arktikum w Finlandii. Każdy produkt firmy Gubi przekazuje nam część historii, która jest aktualna do dziś.

Styl marki Gubi nawiązuje do skandynawskiego, ale z charakterystycznym światowym wyglądem. Ich asortyment cechuje: estetyczne i piękne wykończenie, prosta forma, wykorzystanie oryginalnych materiałów i innowacyjnych technik. Wszystko to dzięki zamiłowaniu do swojej pracy artystów na całym świecie, którzy swoimi projektami zabierają nas w podróż w nieznane, zaspokajając nasze pragnienia. Często koncepcje projektantów są bardzo trudne do zrealizowania i wiążą się z dużym ryzykiem, przykładem są krzesła Gubi Chair. Były to pierwsze meble z okleiny 3D. Zdobyły one wiele nagród i zostały umieszczone w stałej kolekcji Museum of Modern Art w Nowym Jorku. Następnym przykładem są produkty duńsko-włoskiego duetu GamFratesi nagradzane za nietypowy i nieformalny styl. Krzesła z kolekcji Masculo otworzyły drogę do swojego prawowitego miejsca jako przyszłego klasyku designu. W 2011 roku marka Gubi otrzymała prestiżową nagrodę Good Design Award Muzeum Architektury i Wzornictwa Chicago Athenaeum za projekt Masculo.

Dziś rodzinna firma skupia się na projektowaniu oświetlenia, mebli i dodatków do wnętrz. Wśród wyposażenia możemy wyróżnić: biurka, stoły i stoliki ze szklanym lub drewnianym (dębowym, orzechowym) blatem - stoły Paper, stoły Aoyama z podstawą, tworzącą niesamowity wzór, krzesła z kolekcji Mategot o organicznej, lekkiej i ciekawej formie, krzesło Copacabana z częściowo okrągłą podstawą, krzesło Quistgaard Safari, nowoczesne i oryginalne krzesło Masculo, jako jedno z najbardziej udanych projektów Gubi, krzesła barowe, hokery, bardzo eleganckie fotele i sofy z kolekcji Holmquist i Olsen, tutaj zmysłowa sofa Grand Piano czy Bonaparte oraz tapicerowane pufy z pianki poliuretanowej.

Siedziba Gubi o powierzchni 2000 m2 mieści się w Kopenhadze, w dawnej fabryce tytoniu, odnowiona w nowoczesnym stylu. Produkty i wzornictwo Gubi regularnie pojawiają się w czasopismach, blogach oraz na stałe w restauracjach, ekskluzywnych biurach, gdzie indywidualnie zostały zaprojektowanie rozwiązania dla różnych pomieszczeń.

zwiń