Lafaktoria Lafaktoria
Filtrowanie & Sortowanie

Meble Slide

Slide -  Slide to włoskie przedsiębiorstwo o stosunkowo krótkiej historii, ale charakteryzujące się dużym doświadczeniem i wysoką kulturą techniczną oraz dynamicznym rozwojem sieci sprzedaży i oferty produktowej. Firma funkcjonuje w pobliżu Mediolanu prowadząc działalność produkcyjną i usługową od 2002 roku. Jej założycielem jest Giò Colonna Romano, który wykorzystał swoje 30 letnie doświadczenie w przemyśle produkcji plastikowych form dla gospodarstw domowych i ogrodnictwa. Ten urodzony Sycylijczyk jest nie tylko inżynierem produkcji, ale także projektantem i przedsiębiorcą – jednym słowem duszą całej firmy. Rękę mistrza widać przede wszystkim w jego osobistych dziełach; własne pomysły założyciela Slide cechują się pomysłowością, funkcjonalnością i odrobiną humoru. ... ZOBACZ WIĘCEJ

Przewodnią siłę całej oferty firmy stanowią innowacyjne, wykorzystujące efektowne oświetlenie i kolorowe wyroby z tworzyw sztucznych. Wytwarzane są one zazwyczaj w oparciu o proste i śmiałe projekty, niestroniące także od ironicznych akcentów. Znaczna ich większość to wyroby z polietylenu wykonane w technice rotacyjnego odlewu i charakteryzujące się szerokim zastosowaniem różnorodnych efektów oświetlenia. Ich docelowym przeznaczeniem jest wykorzystanie zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Obejmuje to także większe projekty na potrzeby przestrzeni wystawowych, w tym plenerowych. Poszczególne modele często są efektem współpracy z projektantami o międzynarodowej sławie takimi jak: Karim Rashid, Marcel Wanders, Paola Navone, Marc Sadler, Alessandro Mendini, Stefano Giovannoni i Denis Santachiara. Dotyczy to szczególnie wysokojakościowych produktów kierowanych do wyższych segmentów rynku.

W chwili obecnej Slide to grupa kapitałowa, która zatrudnia ponad 100 pracowników i ciągle rośnie. Podstawą rozwoju jest sprzedaż zagraniczna prowadzona już w ponad 130 krajach z całego świata. Przychody z eksportu szacowane są na 85% całości obrotu grupy. Jednak sprzedaż wyrobów nie stanowi jedynego źródła dochodów. Od 2007 roku powołana została spółka Slide Events, której przedmiotem działalności, jak sama nazwa wskazuje, jest organizacja wszelkiego rodzaju imprez prywatnych i firmowych. W ich trakcie wykorzystywane są na szeroką skalę produkty Slide, a powołanie wymienionej spółki ma pozwolić na kompleksową obsługę potrzeb klientów daleko wykraczających poza prostą dostawę wyposażenia. W 2013 roku firma rozszerzyła swoją ofertę pod względem wykorzystywanych materiałów produkcyjnych o poliuretan, polipropylen i HPL, a także wprowadziła nowe techniki produkcyjne: odlewanie wtryskowe oraz odlewanie pianki poliuretanowej, podnosząc jakość swoich wyrobów i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynkowym. Firma angażuje się także w wydarzenia kulturalne jak np. 54th Biennale D’Arte w Wenecji, celem nawiązania bliższej współpracy ze środowiskiem artystycznym. Uruchomiła także w pobliżu Mediolanu projekt Slide Lounge – dynamiczny salon wystawowy umożliwiający nabywanie doświadczeń i dzielenie się pomysłami w zakresie projektowania produktów firmowych.

Oferta produktowa obejmuje cały szereg elementów wyposażenia gospodarstw domowych i firm począwszy od szeregu rodzajów umeblowania, przez lampy, aż do różnego typu wyposażenia dodatkowego. Produkty wykonane są zazwyczaj z polietylenu, ale elementy wymagające większej miękkości wytwarza się z poliuretanu. Osobną kwestię stanowią poduszki do siedzenia, które w zależności od projektu wykonuje się z poliuretanu lub ze sztucznej skóry. Podstawowy materiał produkcyjny to jednak polietylen, który jest idealny do tworzenia lekkich konstrukcji, także o skomplikowanych kształtach, o dużej odporności na uszkodzenia i dostępnych w wielu wersjach kolorystycznych. Dlatego też niewątpliwie oferta dla osób poszukujących rozwiązań aranżacyjnych na świeżym powietrzu, od oświetlenia przez meble po wyposażenie dodatkowe, jest mocną stroną przedsiębiorstwa.

Firma Slide udostępnia swoje wyroby w kilku wersjach wykończenia: standardowej, podświetlanej i lakierowanej, którym przypisane są odpowiednie palety barw do wyboru klienta. W przypadku wersji standardowej plastikowe elementy mają swoją własną barwę, podświetlanej – w środku korpusu umieszczone jest źródło światła, które rozświetla od wewnątrz kolorową powierzchnię, natomiast w lakierowanej elementy polietylenowe pokryte są lakierem o odpowiedniej barwie. Warto podkreślić, że nie zawsze produkty oferowane są jednocześnie we wszystkich opcjach i wszystkich dostępnych barwach ze standardowych palet.

Oferta produktowa Slide w segmencie mebli jest bardzo szeroka. Widzimy w niej cały szereg produktów dedykowanych do użytku zewnętrznego, jako wyposażenie obiektów sportowych, barów na świeżym powietrzu, czy ogrodów jak np. stołki z kolekcji Voila, Drink, Koncord czy też szezlongi plażowo-basenowe Low Lita Lounge, Tic czy Tic-Tac. Produkty tego typu nie tylko są odporne na wpływ czynników atmosferycznych, ale także, dzięki swej prostej i pomysłowej budowie, na uszkodzenia mechaniczne i bardzo funkcjonalne. Mamy także ogromne bogactwo krzeseł i stolików umożliwiających wyposażenie ogrodów czy letnich punktów gastronomicznych. Szczególnie reprezentatywna jest tu kolekcja Design of Love, której poszczególne elementy nawiązują wyglądem do klasycznych wzorców, ale jednocześnie zachowują wszystkie zalety nowoczesnych rozwiązań z polietylenu. Całość uzupełniają, będące częścią kolekcji, lampy. Wreszcie znajdujemy w ofercie firmy, wydawałoby się, całkowicie klasyczne meble jak np. sofa Happylife, która z powodzeniem może stanowić wyposażenie eleganckiego salonu. Wybór naprawdę jest duży, ale nie należy zapominać, że specyfika materiałowa producenta tworzyw sztucznych ukierunkowuje zastosowanie jego produktów. Wysoka trwałość, wielowariantowość opcji kolorystycznych oraz ciekawe efekty oświetlenia sugerują wykorzystanie tych mebli w punktach gastronomicznych, na świeżym powietrzu, a także w pokojach dziecięcych. Oczywiście prawdziwym ograniczeniem jest tylko pomysłowość kupującego...

zwiń