Lafaktoria Lafaktoria
Filtrowanie & Sortowanie

Meble Artisan

Artisan -  Artisan jest firmą działającą pod tą nazwą od 2007 roku, jednak jej tradycja sięga już ponad 50 lat wstecz, i tyle też trwa jej doświadczenie w obróbce drewna. Jest ono zbudowane na szacunku do materiału, z którym projektanci oraz pracownicy współpracują na co dzień – drewno ma dla nich ogromną wartość oraz znaczenie. Miłość do drewna – to najważniejsza dewiza firmy, ponieważ jej pracownicy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak drogocenny oraz wymagający uwagi jest to materiał. Ważnym aspektem jest także szacunek dla koloru, jakie ma samo drewno – jest on  bazą do uzyskania koloru mebla, zazwyczaj pozostaje w formie oryginalnej, niezmienionej – firma Artisan odznacza się dbałością o naturę. Wykorzystują wszystkie zalety drewna tak, aby skonstruować meble spełniające jak najwyższe oczekiwania każdego klienta. Dlatego też, najważniejszym narzędziem używanym do obróbki materiałów są własne ręce oraz doświadczenie. Jak zaznaczają, każdy kawałek, który poddają modyfikacjom jest traktowany w sposób szczególny i indywidualny, podobnie jak każdy klient, który składa zamówienie na pochodzące od nich meble. ... ZOBACZ WIĘCEJ

Firma Artisan prowadzi dystrybucję swoich mebli w ponad 100 krajach na całym świecie, takich jak Australia, Serbia, Kazachstan, Anglia, Polska czy Singapur. Świadczy to o niesamowitej różnorodności katalogu oraz uniwersalności prezentowanych mebli, które zaspokajają potrzeby designerskie klientów na całym świecie, w krajach nawet tak odmiennych. Do produkcji używane są najwyższej jakości materiały całkowicie naturalne, takie rodzaje drewna jak szlachetny dąb, czy aromatyczne drzewa owocowe, takie jak drewno wiśniowe, które odznacza się bardzo delikatnym kolorem. Materiały używane do obić są także wykonane z produktów najwyższej próby tak, aby były wytrzymałe i mogły służyć przez wiele lat, nie tracąc jednocześnie na wyglądzie, a jedynie szlachetniejąc. Połączenie najbardziej klasyczne to skóra oraz trwałe drewno, jednak można znaleźć również meble cechujące się połączeniem znacznie bardziej nowoczesnym i żywym kolorystycznie. Dzięki bogatej gamie materiałów, mamy możliwość skomponowania takiego rodzaju mebla, jaki nam odpowiada oraz będzie idealny dla wystroju wymarzonego wnętrza.

Artisan zatrudnia designerów, którzy każdy swój projekt poprzedzają przemyśleniami, co aktualnie będzie najbardziej odpowiadało potrzebom klientów, a także jak pogodzić świat natury, ze światem człowieka w taki sposób, aby otrzymać pełny harmonii obraz wyrażony w meblach i domowym wyposażeniu. Dzięki takiemu podejściu do sztuki meblarskiej, każde mieszkanie czy przestrzeń wyposażona tymi produktami ma szansę stać się małym arcydziełem w kategorii wystroju wnętrz.

Firma Artisan współpracuje z designerami znanymi i rozpoznawalnymi na arenie międzynarodowej, dzięki czemu mogą się dopasować do trendów panujących na całym świecie i sprawić, że meble będą na całym świecie pożądane. Oprócz wykształcenia na najlepszych uczelniach i kierunkach związanych ze sztuką, projektowaniem wnętrz oraz designerstwem, projektanci firmy Artisan są niezwykle często nagradzani na arenach lokalnych oraz międzynarodowych, a ich projekty biorą udział w wystawach na całym świecie, co bezsprzecznie pozwala budowa ogromny prestiż marki. Jednym z najbardziej znanych projektantów, który przyczynił się do powstania wielu mebli Artisan jest Salih Teskeredžić – jego renoma jest bardzo duża, nie tylko projektuje meble oraz bierze udział w wystawach, lecz także organizuje wystawy indywidualne, które cieszą się bardzo dużą popularnością. Równie znanymi postaciami są dwaj panowie, Nikolaj i Kasper, którzy razem tworzą grupę Says Who. Znani są głównie ze swojego zamiłowania do ekologii oraz połączenia nowoczesności z trwałymi i klasycznymi materiałami, co jest niezwykle charakterystyczne dla sztuki meblarskiej z kraju, z którego pochodzą, czyli z Norwegii. Oprócz tego, ich dewizą jest funkcjonalność – meble powinny być nie tylko piękne i trwałe, lecz także praktyczne.

Zespół firmy Artisan jest odpowiedzialny także nie tylko za pojedyncze meble, ale i całe projekty wnętrz, które są zaaranżowane dzięki wykorzystaniu ich produktów. Są to wnętrza zarówno prywatnych domów i mieszkań, jak i pomieszczeń publicznych, takich jak kawiarnie czy dobre restauracje. Oprócz mebli, w wystroju znajdują się także drewniane kompozycje, pełniące funkcję ozdób, co dodaje wnętrzom uroku oraz klasy i sprawia, że wyglądają przytulniej, dzięki ciepłym kolorom, jakie ma naturalne drzewo.

W tegorocznym rozdaniu nagród Red Dot Awards, produkty firmy Artisan także zostały nagrodzone. Popularnością cieszyła się seria Neva, z której nagrodę otrzymało krzesło oraz fotel. Jest to seria zaprojektowana przez parę chorwackich projektantów, którzy regularnie zdobywają nagrody, a ich meble cieszą się niezwykłym uznaniem na arenie międzynarodowej, o czym świadczy także przyznanie w tym roku nagrody Red Dot.

Produkty firmy Artisan są połączone w dokładnie skomponowane serie, które zapewniają, że nasze wnętrza będą wyposażone w jednym stylu, nad jakością którego pracowali najlepsi designerzy. Kilkadziesiąt spójnych kolekcji zostało dobranych w ten sposób, aby odpowiedzieć na potrzeby każdego klienta już całkowitą propozycją umeblowania i zaoferować pewien zestaw mebli, które ze sobą współgrają. Projektanci dbają o to, żeby ich propozycje były także ofertą godną projektanta wnętrz, a nie jedynie projektanta autonomicznych mebli.

Firma Artisan może się pochwalić dużym asortymentem mebli, które mogą pełnić różne funkcje. Nie specjalizują się jedynie w jednym rodzaju drewnianych wyrobów, ale w wielu. Między innymi, w ofercie dostępne są różne rodzaje siedzisk, krzeseł, foteli czy taboretów a nawet łóżek, ale także znajdują się w niej lampy, szafki czy różnego rodzaju stoły i stoliki. Wszystkie wykonane są z naturalnych produktów, a najważniejszym z nich jest najwyższej jakości drewno. Meble drewniane, które oferuje Artisan są szlachetne oraz wytrzymałe, dzięki czemu skomponowany z nich wystrój naszego wnętrza będzie wyglądał równie świetnie zarówno w chwili zakupu, jak i wiele lat później – drewno jest materiałem, w który warto zainwestować, ponieważ z czasem szlachetnieje. Obróbka, której poddawane są meble zapewnia, że będą one odporne na upływ czasu. Niektóre meble sprawiają wrażenie niebywale delikatnych ze względu na swoje niewielkie rozmiary czy cienkie nogi w przypadku krzeseł czy stołów, jednak nic bardziej mylnego – drewno to jest wyjątkowo mocnym materiałem, który został przystosowany do utrzymywania nawet większych ciężarów, niż można się spodziewać.

Katalog zawiera meble zarówno pasujące do stylu nowoczesnego, jak i te znacznie bardziej klasyczne, przypominające wręcz antyki. Dzięki temu możliwe jest odświeżenie swojego wnętrza kupując meble firmy Artisan, które doskonale komponują się z wystrojem każdego wnętrza, dzięki bogatej ofercie.

Klasyczne propozycje, takie jak prosty stół Fin stoją obok znacznie bardziej ekstrawaganckich mebli, jak na przykład stół Castula. Z jednej strony mamy do wyboru stół nieskomplikowany w swojej budowie, pasujący właściwie do każdego wystroju, gdyż zaprojektowany w sposób ponadczasowo klasyczny, a z drugiej strony dzięki technice gięcia drewna, projektanci uzyskali stół o kształtach zaokrąglonych, niestandardowych. Firma stawia w swoich projektach zawsze na minimalizm, osiągają gustowny efekt przy jak najmniejszym wykorzystaniu materiałów oraz powierzchni, dzięki czemu wszystkie meble są smukłe, niezależnie od tego czy wybierzemy te bardziej nowoczesne czy te wpadające w wystrój klasyczny.

Sposobem na uzyskanie różnego rodzaju kolorów w sposób naturalny, bez używania barwników, jest łączenie całkiem odmiennych kolorystycznie kawałków drewna, które tworzą wrażenie naturalnej mozaiki. Przykładem może być stolik Kilim, który wygląda niesamowicie ciekawie, dzięki zestawieniom różnych kolorów, od najjaśniejszego do najciemniejszego z palety, jaką może zaoferować naturalne drewno. Meble nie wymagają więc malowania w sposób chemiczny, bardzo rzadko używane są lakiery barwiące i nadające nienaturalny kolor, chyba że klient sobie tego zażyczy. Artisan stawia z całą pewnością na naturalne piękno, jakie oferuje drewno. Dzięki szacunkowi dla materiałów, z jakich wykonywane są meble, prezentują się one znakomicie.

Naturalne metody gięcia drewna sprawiają, że ilość metalowych łączeń czy śrub, które psują idealny i harmonijny wizerunek mebla, została ograniczona do absolutnie niezbędnego minimum. Meble firmy Artisan są wyjątkowe, gdyż każdy z nich przechodzi przez ręce specjalisty, który dogląda każdego etapu produkcji oraz wykończenia – żaden element nie może być przypadkowy, a musi być wykonany idealnie. 

zwiń