Lafaktoria Lafaktoria
Filtrowanie & Sortowanie

Meble Pulpo

Pulpo -  Pulpo to niemiecka marka zajmująca się produkcją elementów wyposażenia wnętrz, która powstała w 2006 roku z inicjatywy małżonków – Patricka i Ursuli L'hoste. Jednym z najważniejszych założeń twórców marki Pulpo jest tworzenie mebli do mieszkań urządzanych z pomysłem, pasją i w modnym guście. To zaś oznacza zabawę intrygującymi formami oraz połączeniami kolorystycznymi, a także eklektyczne rozwiązania, jeżeli chodzi o materiały, z których wykonywane są meble Pulpo. ... ZOBACZ WIĘCEJ

Przykładem tego jest m.in. krzesło Alwa II, którego siedzisko zostało zaprojektowane ze szkła, czy stoliki serii Loll, będące połączeniem finezyjnych kształtów oraz ciekawych, nieregularnych figur. Na uwagę zasługuje także fotel Otto, który choć wykonany z tektury, jest niezwykle wytrzymały. Zresztą patrząc na całą kolekcję mebli Pulpo, można bez dwóch zdań przekonać się, że niemieccy projektanci nie boją się wykorzystywać do swoich dzieł materiałów nietuzinkowych, a przez to nadawać im nieoczywistą formę, co sprawia, że meble Pulpo wyróżniają się swoją niezwykłą oryginalnością spośród innych marek. Znamienne jest również to, że w katalogu mebli marki Pulpo dominują elementy małej architektury, czyli krzesła, stoliki, fotele, czy półki. Producent skupił się właśnie na tym sektorze, osiągając szczyt finezji oraz unikatowości.

Nade wszystko jednak twórcy marki Pulpo dbają o jakość produkowanych przez nich mebli, a wszystkie materiały, z których tworzone są meble w rodzinnej firmie z siedzibą w Lörrach (w niemieckim kraju związkowym Badenia-Wirtembergia), produkowane są wyłącznie w Europie. Dodajmy, że marka Pulpo od początku istnienia jest rozchwytywana w takich stolicach, jak Londyn, Paryż, czy Tokio. Ponadto od samego początku Pulpo współpracuje ze znanymi projektantami i architektami z całego świata. Wśród nich można wyróżnić m.in. takie postacie jak: Julian Appelius, Sebastian Herkner, Peter Raacke, czy zespół projektantów e27. Warto dodać, że oprócz mebli producent Pulpo ma w swojej ofercie również lampy oraz akcesoria. Wspólnie produkty te tworzą spójne, acz oryginalne i nowatorskie komplety wyposażenia wnętrz.

zwiń