Lafaktoria Lafaktoria

Nowoczesne lampy ścienne LED od Flos.

Lampy Flos pozwalają na stworzenie wyjątkowej aranżacji oświetleniowej w każdym wnętrzu oraz poza nim. Bogata oferta opraw włoskiego producenta dzieli się na trzy główne kategorie: lampy do wnętrz, lampy profesjonalne i lampy do użytku zewnętrznego. Bez względu na typ i wielkość przestrzeni, na 100% znajdziesz efektywne rozwiązania oświetleniowe w katalogu marki Flos. Dodatkowe kinkiety umieszczone w centralnym punkcie aranżacji mogą zdobić wnętrze i pełnić rozmaite funkcje. Poznaj nowoczesne kinkiety marki Flos.

 

Nowoczesne kinkiety LED: designerskie lampy Flos.

 

   Trudno wyobrazić sobie wnętrze bez różnorodnego oświetlenia. Współczesne domy i mieszkania posiadają coraz więcej typów lamp w jednym pomieszczeniu. Wybór lamp nie jest trudny, a stworzona kompozycja nie musi oznaczać zakupu nudnego kompletu. Oczywistym i pierwszym wyborem jest zakup lampy wiszącej. Jakie lampy dobrać do niej, by aranżacja oświetleniowa pomieszczenia była wyjątkowa? Zrównoważona kombinacja lamp ściennych, sufitowych, podłogowych i stołowych pozwoli na wykreowanie w pomieszczeniu wyjątkowego klimatu. Kinkiety ścienne nalezą do najbardziej niedocenianego typu opraw oświetleniowych, a to właśnie one najlepiej budują nastrój w pomieszczeniu. Korzystając z szerokiej oferty włoskiego producenta lamp Flos, na pewno znajdziecie doskonałe i funkcjonalne kinkiety ścienne. Kinkiety montowane są na poziomie oczu i pełnią funkcję oświetlenia dodatkowego. Pochodzą od uchwytów na ścianie, które były montowane w zamkowych korytarzach. Na przestrzeni lat kinkiety ścienne były zasilane paliwem olejowym. Można było spotkać je w domach, restauracjach, dworach i teatrach. Były niezwykle popularne i powstawało wiele ich wersji. Kinkiety ścienne ze zbiornikiem na olej były ustawiane na specjalnych stelażach i ich forma przypominała współczesne lampy stojące. Z biegiem lat na świecie pojawiały się także wiszące i mobilne lampy olejowe, które następnie zostały wyparte przez lampy naftowe.

 

Lampy ścienne Flos: ciekawa forma i energooszczędność.

 

   Współczesne kinkiety bez problemu mogą pełnić funkcję głównego oświetlenia pomieszczenia lub elewacji budynku. Wyglądają świetnie w pojedynkę jak i w kompozycjach, łączących kilka kinkietów rozmieszczonych na przeciwległych ścianach. Jedną z nowoczesnych propozycji marki Flos są kinkiety On the Rocks, zaprojektowane przez Antonio Citterio. To ciekawa, futurystyczna propozycja ciesząca oko i posiadająca szerokie spectrum zastosowań. Kinkiety On the Rocks od Flos doskonale odnajdują się w roli oświetlenia łazienkowego, lamp do holu czy kinkietów do salonu. Taki nowoczesny kinkiet doskonale sprawdzi się w modnym barze czy restauracji.

 

Ścienna kompozycja oświetleniowa: kinkiety montowane w grupach i parach.

 

   Wybór odpowiednich kinkietów ściennych zaczyna się od zidentyfikowania rodzaju klimatu, który ma zapanować w pomieszczeniu. Flos ma w swojej ofercie kinkiety w różnych stylach, o ciekawych kształtach, w wielu kolorach i stylach. Dzieła włoskiej marki z pewnością zaspokoją Twoje potrzeby estetyczne. W ofercie marki dostępne są kinkiety LED wykonane z drewna, żelaza lub mosiądzu oraz szklane lampy ścienne. Wybór właściwych kinkietów ściennych zależy w dużej mierze od funkcji pomieszczenia. Kuchnia czy biuro będą wymagały innego oświetlenia niż łazienka, czy hol w biurze. Przy wyborze kinkietu należy wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia oraz fakt, jak wiele światła jest nam potrzebne. Kinkiety ścienne to praktyczny typ oświetlenia wewnętrznego do holu, łazienki i przedpokoju. Doskonale odnajdują się, także w sypialniach np. przejmując zadanie stojących lampek nocnych. Zdecydowana większość kinkietów LED od Flos doskonale sprawdza się w duetach i większych grupach. Doskonałym przykładem oświetlenia, które bezproblemowo łączy się z nowoczesnym wystrojem wnętrz i emituje wspaniałe, rozproszone światło jest lampa Tilee zaprojektowana przez Marcello Zilianiego.

 

Lampy Flos: nowoczesne kinkiety do łazienek, wnęk ściennych i sypialni.

 

   Jeśli rozważasz instalację kinkietów ściennych w swojej łazience, warto przyjrzeć się urządzeniom, które można umieścić po obu stronach lustra. Oświetlenie łazienkowe, montowane w parach prezentuje się doskonale. Pomoże to wyeliminować wszelkie cienie z otoczenia lustra i wykonać poranny makijaż bez najmniejszego problemu. W przypadku posiadania tylko i wyłącznie oświetlenia szczytowego, na twarzy w lustrze widoczne będą cienie. Kinkiet łazienkowy może dostarczyć odpowiednią ilość światła dla czynności, takich jak golenie, mycie się czy układanie fryzury. Nowoczesny kinkiet Glo-Ball W, zaprojektowany przez mistrza Jaspera Morrisona, czerpie inspirację z miękkiego i pogodnego blasku księżyca w pełni,podziwianego na bezchmurnym, letnim niebie. Ten nowoczesny kinkiet ścienny może być idealną lampą do nowoczesnych łazienek. Przestrzenie takie jak wąskie korytarze czy wnęki ścienne są idealne do montowania rzędów nowoczesnych kinkietów. Takie lampy dodają przestrzeni niesamowitych walorów estetycznych i równomiernie ją oświetlają. Pochette Rodolfo Dordoniego, to seria kinkietów ściennych, które emitują pośrednie światło w górę i są idealne do długich korytarzy i wykuszy w murze. Po umieszczeniu ich symetrycznie na ścianie, kinkiety te mogą dodać pomieszczeniu ciepłego klimatu. Oczywiście można użyć designerskich kinkietów, aby oświetlić lub dopełnić wystroju dość dużych pomieszczeń, takich jak salon, sypialnia i jadalnia. Wszystko, co musisz zrobić, to zidentyfikować odpowiednie strefy w tych pomieszczeniach, które potrzebują miękkiego, nastrojowego oświetlenia. Zdecydowaną korzyścią z zastosowania kinkietów ściennych jest to, że te wiszące oprawy oświetleniowe nie zajmują żadnej przestrzeni i można je wykorzystać do podkreślenia konkretnych elementów wystroju pomieszczenia. W sypialni świetnie sprawdzi się kinkiet Orotund LED od Flos.

 

Pełna oferta włoskiego producenta jest dostępna w naszym sklepie. Sprawdź nowoczesne lampy ścienne od Flos.