Lafaktoria Lafaktoria

Styczniowe inspiracje: lampy kryształowe jak sople lodu.

Kryształ mieni się pod wpływem słońca, dając niesamowity efekt świetlny w pomieszczeniu. Lampy wykonane z tego szlachetnego materiału są popularne od wielu lat i nic nie wskazuje na to, by nagle miały stać się passé. W ofercie naszego sklepu internetowego z designerskim oświetleniem znajdziecie designerskie lampy kryształowe, pasujących do każdego typu aranżacji. Mamy klasyczne lampy kryształowe od włoskich projektantów oraz nowoczesne lampy z kryształkami, które dodadzą uroku minimalistycznym przestrzeniom. Decydując się na zakup kryształowej lampy, warto pamiętać o umiarze. Zasada „less is more” świetnie sprawdza się podczas dekorowania wnętrz lampami kryształowymi. Na co zwrócić uwagę przy zakupie kryształowej lampy? Do jakich pomieszczeń pasują lampy z kryształu? Czy kryształowe żyrandole pasują do współczesnych wnętrz? Zebraliśmy praktyczne informacje na temat designerskich lamp z kryształu.

 

Zakup lampy kryształowej: na co zwrócić uwagę?

 

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem lampy z kryształu, warto zacząć od researchu i określenia stylu, w jakim ma być utrzymana idealna lampa. Kryształowe lampy do salonu mają wiele twarzy. W klasycznych wnętrzach apartamentów w kamienicach, pełnym stiuków i dekoracyjnych smaczków, dominują klasyczne lampy kryształowe w kolorze złotym. W nowoczesnych apartamentach spotykamy nowoczesne lampy kryształowe w wydaniu transparentnym, czarnym lub kolorowym. Wszystko zależy od fantazji dekoratora i stylu wnętrza, lampa z kryształu doskonale odnajdzie się w praktycznie każdym wnętrzu mieszkalnym i komercyjnym. Oczywistym wyborem dla lampy kryształowej są wnętrza glamour, jednak nawet minimalistyczna przestrzeń może być ozdobiona tego typu lampą.

 

Vesoi Fenice

 

Luksusowe lampy: kryształ popularny od setek lat.

 

Największy na świecie żyrandol z kryształu był prezentem od angielskiej królowej Wiktorii i obecnie znajduje się w Stambule, w Pałacu Dolmabahçe. Współczesne oświetlenie kryształowe jest dostępne dla każdego. Opcji, przyjaznych takim lampom jest wiele, nie są zarezerwowane tylko dla wysokich wnętrz pałacowych. Żyrandol z kryształu może zdobić kuchnię, korytarz i salon. Naturalne światło, które odbija się w krysztale, dodaje wnętrzom blasku i romantycznego klimatu. Szlifowany kryształ, wykorzystywany do produkcji lamp sprawia, że światło, które na niego pada, ulega rozproszeniu. Symetryczne rozmieszczenie kryształów jest niezwykle ważne w tego rodzaju oświetleniu. Odpowiednie ułożenie kryształów sprawi, że żyrandol będzie mienił się w świetle dziennym i sztucznym, inicjując ciekawą grę światła i cienia na ścianach pomieszczenia przez cały dzień.

 

Do jakiego pomieszczenia pasują lampy z kryształu?

 

W przestronnym pokoju dziennym świetnie sprawdzi się duża lampa z kryształu lub efektowny żyrandol Salon pełniący funkcję reprezentacyjną doda pomieszczeniu blichtru. Żyrandol nad dużym, drewnianym stołem nada jadalni klimatu znanego z luksusowych restauracji, a zwykły posiłek stanie się dzięki temu królewską ucztą. Niższe wnętrza doskonale nadają się, by zamontować w nich kryształowe plafony. Niski sufit nie ogranicza możliwości miłośników lamp z kryształu. Kryształowy żyrandol hiszpańskiej marki Lampister doskonale sprawdzi się w wysokich wnętrzach. Świetnie ozdobi luksusową klatkę schodową lub salę balową. Jego klasyczna forma świetnie wpasuje się w wystrój wnętrz pałacowych oraz ożywi nowoczesne przestrzenie. Szukając ciekawej wariacji na temat lamp z kryształu, warto zwrócić się ku ofercie marki Axo Light. Producent wypuścił na rynek serię metalowych lamp Fedora, z kryształami w dolnej części klosza. Nowoczesna forma lampy doskonale łączy się z bogatym, kryształowym wykończeniem, pasując do każdego typu wnętrz. Seria lamp Fedora to dzieło rosyjskiego projektanta Dimy Loginoffa, który jak nikt inny, potrafi połączyć styl nowoczesny z iście pałacowym luksusem. W produkcji luksusowych żyrandoli z kryształu specjalizuje się także marka Vesoi. Lampa wisząca Gioello łączy aż 98 łańcuchów ze szklanymi koralikami. Niewielkie elementy łączą żelazne okręgi, dając niesamowity efekt wizualny. Projekt z 2008 roku zachwyca i trudno przejść obok niej obojętnie.

 

Odkryj luksusowe lampy kryształowe do nowoczesnego wnętrza i pałacowej sali balowej.