Lafaktoria Lafaktoria

W oczekiwaniu na wiosnę: piękne kwiaty i donice Vondom.

   Hodowanie kwiatów doniczkowych w naszych domach niesie za sobą wiele korzyści. Piękne, okazałe rośliny mogą stanowić element dekoracyjny, dopełniający wystrój wnętrz, a odpowiednio dobrane donice, nadadzą szyku i elegancji pomieszczeniom. Aranżacja wnętrz nie jest jedynym argumentem, przemawiającym za hodowaniem roślin doniczkowych. Piękne kwiaty są również źródłem tlenu. W pomieszczeniach, gdzie znajdują się rośliny, można odnotować spadek dwutlenku węgla. Dzieje się tak, ponieważ rośliny wykorzystują proces fotosyntezy. Nic więc dziwnego, że obecność roślin doniczkowych w naszych czterech ścianach wpływa na dobre samopoczucie domowników. Już niedługo rozpocznie się sezon na sadzenie i pielęgnację roślin doniczkowych. Które donice Vondom najlepiej odnajdą się w nowoczesnych wnętrzach, na tarasach i w ogrodach?

 

 

Designerskie doniczki Vondom: doskonały sposób na odpowiednie wyeksponowanie ulubionych roślin.

   Dekorowanie wnętrz z pomocą kwiatów doniczkowych niesie za sobą wyjątkowy efekt. Oferta roślin wewnętrznych na rynku jest bardzo różnorodna, dodając do tego designerskie donice, dobrane w odpowiedni sposób do stylu pomieszczenia, można stworzyć indywidualny oraz przede wszystkim niepowtarzalny wystrój. Możliwych kombinacji jest niezliczenie wiele, a ich wybór zależny jest od gustu, jak i preferencji osoby urządzającej swoje cztery kąty. Istnieją jednak rośliny, które cieszą się dużą popularnością. Jedną z nich jest Monstera dziurawa (Monstera deliciosa). Monstera jest zdecydowanie jedną z najbardziej efektownych roślin doniczkowych. Z uwagi na ozdobny wygląd liści, kwiat ten stanowi dodatek do wielu wnętrz. Jest ona popularna wśród użytkowników takich portali, jak Instagram oraz Pinterest, gdzie można znaleźć wiele zdjęć Monstery w różnym stadium wzrostu. Nic w tym dziwnego – Monstera dziurawa jest bardzo prosta w utrzymaniu, nie jest wymagająca, a jej wygląd robi wrażenie. Z czasem osiąga duże rozmiary, więc idealnie sprawdzi się na nieco większej przestrzeni – bez wątpienia idealnie wypełni wnętrze w salonie. Należy jednak pamiętać o doborze idealnej donicy dla naszej Monstery. Zaleca się, aby doniczki w jednym pomieszczeniu były jednolite.

 

Piękne kwiaty: jakie rośliny najlepiej prezentują się w nowoczesnych donicach Vondom?

   Wśród popularnych roślin doniczkowych, które mogą posłużyć jako element aranżacji wnętrz, można wyróżnić Sagowiec odwinięty (Cycas revoluta Thunb). Liście sagowca tworzą swego rodzaju rozetę, przez co roślina ta jest wyjątkowo ozdobna, dodatkowo - Sagowiec jest jedną z najstarszych roślin na świecie. Nie należy również zapominać o Dracenie obrzeżonej (Dracaena marginata Lam), którą również z powodzeniem wykorzystuje się do dekoracji pomieszczeń. Ta egzotyczna roślina posiada wiele odmian. Osiąga dość duże rozmiary, przez co swoje miejsce znajduje przede wszystkim w salonie, bądź dużym korytarzu, jednak należy pamiętać o zapewnieniu Dracenie dostępu do światła. Ciekawą rośliną doniczkową jest pochodzący z rodziny sukulentów Wilczomlecz trójżebrowy (Euphorbia trigona). Wygląd Wilczomlecza bez wątpienia wprowadzi w nasze cztery kąty indywidualnego charakteru. Kwiatem, który charakteryzuje się mniejszym rozmiarem, jest Pilea, nazywana potocznie „pieniążkiem” przez kształt swoich liści. Pilea uważana jest za jedną z najmodniejszych roślin domowych.

 

 

W które pomieszczenia domowe najlepiej ozdobić kwiatami doniczkowymi?

   Miejsce kwiatów doniczkowych nie jest jedynie w salonie bądź pokoju dziennym. Rośliny małej i średniej wielkości równie dobrze można usytuować w kuchni. Kwiaty można umieścić na parapecie (w tej roli sprawdzą się między innymi kaktusy). Idealnymi kwiatami zdobiącymi kuchenne wnętrza są różnego rodzaju zioła, które nie tylko ładnie wyglądają, lecz są również przydatne w gotowaniu. Piękne kwiaty doniczkowe wspaniale dopełnią wystrój łazienki – oczywiście, jeżeli dysponujemy łazienką z oknem. Z pewnością doskonale będą wyglądać umieszczone na przeszklonych szafkach, zlewie, bądź nawet obok wanny. Wszystko zależy od metrażu pomieszczenia. Jeżeli nie dysponujemy dużą przestrzenią, kwiaty małego i średniego rozmiaru możemy zawiesić pod sufitem, bądź postawić na wysokich szafkach lub komodach. Zalecane jest, aby odcień kwiatów dobierany był pod kolor ściany, na której tle stoi. Bardzo ważna jest doniczka, w której rosną nasze kwiaty. Jej wygląd ma duży wpływ na aranżacje wnętrz naszego domu. Donice powinny nie odbiegać stylem od mebli w danym pomieszczeniu.

 

TOP 10 DONICZEK VONDOM:

1. Faz podświetlane by Ramon Esteve – podświetlana, modularna donica, do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Zaprojektowana przez architekta Ramon Esteve. Dostępna w trzech rozmiarach.

2. Adan lakierowany – zaprojektowana przez Teres Sapey, dostępna w trzech rozmiarach, szeroka gama kolorystyczna do wyboru. Odpowiednia do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego.

3. Alma – donica wyróżniająca się swoją oryginalnością, podświetlana, do użytku wewnętrznego i zewnętrznego.

4. Faz planter 40 by Ramon Esteve – niebanalna donica z najnowszej kolekcji, która dzięki swojemu prostemu designowi znajdzie zastosowanie w praktycznie każdym domu. Do użytku wewnętrznego i zewnętrznego.

5. Faz stolik – może służyć jako stolik oraz donica. Bez wątpienia nada ekstrawagancji każdemu wnętrzu. Do użytku wewnętrznego i zewnętrznego.

6. Byebye podświetlana – donica reprezentująca nową linię donic Vondom, dostępna w dwóch rozmiarach. Ponadczasowe kształty donicy bye-bye sprawiają, że idealnie sprawdzi się wewnątrz oraz na zewnątrz.

7. Centre – Klasyczna donica w formie misy, dostępna w dwóch rozmiarach.

8. Stones by Vondom – Design donicy nawiązuje do natury, gdyż jej kształty zainspirowane są kamieniem. Idealna propozycja dla osób miłujących przyrodę.

9. Marquis by Vondom – Ponadczasowe, geometryczne kształty donicy są nawiązaniem do powracającego kierunku kubistycznego w sztuce nowoczesnej.

10. Peacock by Vondom – Jej nowoczesny design sprawia, iż idealnie dopełni wnętrza najbardziej nowatorskich pomieszczeń oraz ozdobi ogrody najbardziej wymagających klientów.

 

Już dziś pomyśl o wiosennej aranżacji kwiatowej do Twojego domu. W Lafaktoria.pl znajdziesz nowoczesne donice, które pomocą Ci wydobyć z ulubionych roślin ich naturalne piękno.