Lafaktoria Lafaktoria
Filtrowanie & Sortowanie

Dodatki Plart Design

Plart Design -  Plart Design to włoska marka zajmująca się produkcją niezwykle designerskich akcesoriów do wyposażenia wnętrz. Flagowym tego przykładem są takie produkty, jak figurki, donice, czy wieszaki marki Plart Design. Powstały one bowiem w wyniku współpracy młodych, odważnych i otwartych na oryginalne rozwiązanie grupy projektantów z jedną z najważniejszych włoskich grup produkcyjnych Cornaglia. ... ZOBACZ WIĘCEJ

Przykładem oryginalności i ekstrawagancji wśród akcesoriów marki Plart Deisng jest kolekcja Kimere. Omar Ronda postanowił w swojej kolekcji, powstałej w 2015 roku, stworzyć elementy do wyposażenia wnętrz, które będą intrygowały, zachwycały, ale także łamały wszelkie konwenanse artystyczne. Bowiem figurki Kimere są właśnie chimerami. Bo prawdopodobnie takie było założenie Omara Ronda przy tworzeniu swojej kolekcji – aby nawiązać do wyglądy Chimery, postaci z mitologii greckiej, która stanowiła połączenie lwa, kozy i węża. Tak powstały figurki: Gallo-Gatto, Unicorno-Delfino, Cavallo-Foca oraz Cavallo-Pinguino. Z drugiej jednak strony kolekcja akcesoriów marki Plart Design to geometryczne donice, wśród których można znaleźć także modele, które łączą w sobie funkcje donicy oraz lampy, czyli: Narciso, Pot, Lullaby, czy Quadro Alto. Zaraz jednak twórcy donic Plart Design przypominają o tym, że ich dzieła muszą przyciągać nituzinkowymi kształtami, czego przykładem są donice Mod'o lub Ulaop (jej wygląd nawiązuje do zabawki jaką jest hola-hoop). Akcesoria Plart Design to jednak także oryginalne wieszaki. Eccopanta, Tulipan, Bobo, czy Pisola – to przykłady zabawy kształtem, formą i testowania różnego typu rozwiązań. Na uwagę zasługują również drzewka Abete – to szczególnie piękna ozdoba – zwłaszcza jeżeli chodzi o świąteczny czas.

Wszystko to udało się osiągnąć, bowiem produkty marki Plart Design są projektowane z pasją, a do tego produkowane we Włoszech, stolicy modnego designu. Jeżeli zaś chodzi o dane techniczne to powstają one z polietylenu, nietoksycznego rodzaju tworzywa sztucznego, które w 100 proc. nadaje się do recyklingu, dzięki czemu wszystkie akcesoria Plart Design są ekologiczne. Ponadto są one odporne na wstrząsy i promieniowanie UV. Dodatkowo polietylen posiada doskonałe właściwości izolacyjne, co sprawia że materiał ten świetnie sprawdza się zarówno przy wewnętrznym, jak i zewnętrznym zastosowaniu. Natomiast lekkość produktów wykonanych z polietylenu sprawia, że są one niezwykle praktyczne, jeżeli chodzi o możliwość ich przenoszenia. Każdy produkt jest dostępny w innej wersji oraz w różnorodnych opcjach kolorystycznych, co pozwala na dopasowanie wybranych mebli, lamp, czy akcesoriów wedle indywidualnego zapotrzebowania.

Dzięki temu akcesoria marki Plart Design to idealne rozwiązanie dla branży HoReCa, czyli hoteli, restauracji, czy kawiarni, a także jako elementy wyposażenia galerii handlowych, klubów sportowych, gabinetów spa, czy przestrzeni biurowych. Równie idealnie wyposażenie te staje się ozdobą każdego domu.

Warto także dodać kilka słów na temat procesu powstawania produktów marki Plart Design. Aby go rozpocząć, najlepsi z projektantów testują rozmaite kolory i formy, by w swoich dziełach uzyskać efekt synergii pomiędzy funkcjonalnością, a ergonomią. Kolejny etap to modelowanie kształtów, poprzez ogrzewanie polietylenu w piecu o temperaturze 250 °C. Finalne działanie to kolorystyka, czyli nałożenie kolorów, wykończenie oraz lakierowanie. Dodajmy, że obecnie siedziba marki Plart Design znajduje się Villarbasse (włoski region Piemont).

zwiń