Lafaktoria Lafaktoria

Stół Latus (180 × 90 × 76, Wiąz) - Artisan

Kod produktu: DTLAXXYY

Wymiary: wys. x szer. x dł. - 76 x 90 x 180 cm

Dostępność: towar na indywidualne zamówienie

Rozmiary
Opcje

Cena: 10 115 zł

Opis produktu

Stół Latus marki Artisan zrodził się z miłości do naturalnego piękna, jakim jest drewno oraz fascynacji umiarkowanym, ale przy tym eleganckim designem. Prezentowany stół w całości został wykonany wykonane z litego drewna wiązu (na ostatnim zdjęciu prezentujemy poszczególne odcienie drewna - drewno wiązu jest drugie od prawej strony, opisane jako "elm"), które posiada barwę od białej do żółtawej, z wyjątkiem twardzieli, która najczęściej jest koloru brązowego czy czekoladowego. Wiąz zaliczany jest do najpiękniejszych gatunków drewna produkowanych na starym kontynencie. Drewno te jest średnio twarde i średnio ciężkie oraz bardzo odporne na wilgoć (dostępne są również wersje stołu Latus wykonane z innych odmian drewna oraz w różnych wersjach rozmiarowych). Stół Latus składa się z prostokątnego blatu, z którego rogów "wypływają" rozgałęzienia tworzące smukłe i zwężane u dołu nóżki. Ich średnica wynosi od 3 do 6 cm.

Opis dodatkowy

Seria Latus marki Artisan to nowoczesność, minimalizm oraz elegancja połączone w geometrycznych, a zarazem opływowych formach stołu z tej kolekcji. Ponadto stół Latus to doskonałe odzwierciedlenie motta, jakim kierują się twórcy marki Aristan, a mianowicie "We love wood". Producent ten stawia przede wszystkim na wysokiej klasy pracę rzemieślniczą, naturalne metody produkcji oraz na użycie drewna najlepszej jakości. Dzięki temu stół Latus dedykowany jest dla osób będących zwolennikami naturalnych rozwiązań, a zarazem zastosowania nowoczesnych form. Jeżeli zaś chodzi o sposób umeblowania to stół Latus może stanowić doskonały dodatek do pokoju gościnnego, salonu, a także pomieszczeń biurowych. W wersji kwadratowej to także świetne rozwiązanie dla pomieszczeń restauracyjnych. Idealnie mebel ten wpasowuje się w pomieszczenia utrzymane w skandynawskim lub industrialnym stylu, stanowiąc jego subtelne, ale zarazem wyraziste dopełnienie. Dowodem tego, że stół Torsio jest wyjątkowym i niezwykle oryginalnym meblem jest nagroda Interior Innovation Award 2011, a także nominacja do German Design Award 2012.

Twórcą serii Latus jest Salih Teskeredžić - światowej sławy bośniacki projektant, Proponowane przez niego wzory oraz projekty z sukcesem zostały wprowadzone na rynek europejski, a prace Teskeredžica pojawiają się na międzynarodowych targach i pokazach.