Lafaktoria Lafaktoria
Filtrowanie & Sortowanie

Meble Innermost

Innermost -  Innermost – brytyjska marka oświetleniowo – meblowa powstała z miłości do tworzenia i projektowania. W 1999 roku w Londynie, dwóch znajomych artystów, Steve Jones i Russell Cameron zrezygnowali ze swojej dotychczasowej pracy, która ich ograniczała na rzecz własnych marzeń, czyli firmy, zajmującej się produkcją pięknych, funkcjonalnych i jedynych w swoim rodzaju mebli i oświetlenia. Ich skromne początki rozpoczęły się w starej fabryce oświetlenia w Wembley - północnym Londynie. Współpracowali z najwybitniejszymi projektantami z całego świata, którzy stolicę Wielkiej Brytanii traktowali, jak swój własny dom. Do dzisiaj ich produkty nawiązują do kultury Londynu, dzięki buntowniczemu i wyjątkowemu podejściu do projektowania. ... ZOBACZ WIĘCEJ

Marka Innermost tworzy ciekawą opowieść kulturową z antagonistycznymi cechami. Z jednej strony widzimy klasyczną angielską tradycję i najwyższą jakość, a z drugiej buntowniczy styl punk i nonkonformistyczną postawę. Zróżnicowana stylistyka, niejednokrotnie dowcipna i żartobliwa pokazuje wyjątkowość mebli i oświetlenia marki Innermost. Na ciągle poszerzający się asortyment firmy, składają się: lampy wiszące, lampy podłogowe, ledowe i stołowe, między innymi ze szkła, miedzi, aluminium, nylonu, stali i srebra oraz lampa Delight z filcu. Jedne z bardziej znanych i wyjątkowych serii lamp Jeeves, Lighthouse, Facet i Wooster cieszą się dużym powodzeniem.

Meble godne uwagi to: komfortowa seria krzeseł Aviva projektu Jarroda Lima o unikalnym kształcie siedziska, piękny i stylowy fotel i sofa Canvas wykonane przez firmę YOY, drewniane taborety Poke o szerokiej gamie kolorystycznej, przezabawny bujany fotel Hiho, przypominający kształtem owieczkę oraz seria eleganckich stolików Origami ze szkła i stali.

Marka Innermost współpracuje z najwybitniejszymi projektantami, takimi jak: Chak, James Bartlett, Jarroda Lim, Corrina Warm, Tina Leung, Tom Kirk, Mixko, Jake Phipps, Koray i Winnie Lui. Odważny i estetyczny asortyment firmy skierowany jest zarówno do celów komercyjnych, jak i prywatnych. Produkty znakomicie pasują do pomieszczeń w stylu klasycznym, współczesnym i nowoczesnym.

zwiń