Lafaktoria Lafaktoria
Filtrowanie & Sortowanie

Meble Plart Design

Plart Design -  Plart Design to włoski producent zajmujący się tworzeniem niezwykle oryginalnych m.in. foteli, stoliczków oraz puf. Nic dziwnego. Marka ta powstała bowiem w wyniku współpracy młodych, odważnych i otwartych na oryginalne rozwiązanie grupy projektantów z jedną z najważniejszych włoskich grup produkcyjnych Cornaglia. Efektem tego jest połączenie zaawansowanej technologii i nowoczesnej estetyki. ... ZOBACZ WIĘCEJ

Wystarczy spojrzeć na kolekcję mebli marki Plart Design. Tutaj warto zwrócić na zaprojektowane na kształt kielichów, czy pucharków stoliczki Drink oraz Olimpo. Z drugiej strony mamy także subtelny w kształtach i niezwykle ergonomiczny fotel Lady. Na uwagę zwraca również kolekcja puf marki Plart Design – a wśród nich pufa Iris w różnych wersjach rozmiarowych, czy Modulo wraz z poduszeczką, która poprawia komfort użytkowania. Dla miłośników wypoczynku oraz modnego designu stworzone zostały także – siedziska Althea oraz Big Box (łączące w sobie funkcje ławy do siedzenia oraz skrzyni na ubrania, czy dodatki). Charakterystyczne dla mebli marki Plart Design jest to, że kolory, w jakich są one projektowane, zadowolą zarówno tych, którzy są miłośnikami nietuzinkowych barw, jak i znajdą odbiorców wśród osób, które są zwolennikami stonowanej palety barw. Wśród producentów tworzących meble dla marki Plart Design warto wymień m.in. takie nazwiska jak: Elli A.; Terragni E. oraz Ballabio C.

Wszystko to udało się osiągnąć, bowiem produkty marki Plart Design są projektowane z pasją, a do tego produkowane we Włoszech, stolicy modnego designu. Jeżeli zaś chodzi o dane techniczne to meble marki Plart Design powstają z polietylenu, nietoksycznego rodzaju tworzywa sztucznego, które w 100 proc. nadaje się do recyklingu, dzięki czemu wszystkie produkty Plart Design są ekologiczne. Ponadto są one odporne na wstrząsy i promieniowanie UV. Dodatkowo polietylen posiada doskonałe właściwości izolacyjne, co sprawia że materiał ten świetnie sprawdza się zarówno przy wewnętrznym, jak i zewnętrznym zastosowaniu. Natomiast lekkość produktów wykonanych z polietylenu sprawia, że są one niezwykle praktyczne, jeżeli chodzi o możliwość ich przenoszenia.

Dzięki temu produkty marki Plart Design to idealne rozwiązanie dla branży HoReCa, czyli hoteli, restauracji, czy kawiarni, a także jako elementy wyposażenia galerii handlowych, klubów sportowych, gabinetów spa, czy przestrzeni biurowych. Równie idealnie wyposażenie te staje się ozdobą każdego domu.

Warto także dodać kilka słów na temat procesu powstawania produktów marki Plart Design. Aby go rozpocząć, najlepsi z projektantów testują rozmaite kolory i formy, by w swoich dziełach uzyskać efekt synergii pomiędzy funkcjonalnością, a ergonomią. Kolejny etap to modelowanie kształtów, poprzez ogrzewanie polietylenu w piecu o temperaturze 250 °C. Finalne działanie to kolorystyka, czyli nałożenie kolorów, wykończenie oraz lakierowanie. Dodajmy, że obecnie siedziba marki Plart Design znajduje się Villarbasse (włoski region Piemont).

zwiń