Lafaktoria Lafaktoria

Fotel Merano (Buk) - Ton

Kod produktu: 321 400

Termin dostawy: 6-8 tygodni

Wymiary: wys. x szer. x gł. - 78 x 54 x 58 cm

Dostępność: towar na indywidualne zamówienie

Opcje

Cena: 1 450 zł

Opis produktu
Fotel Merano marki TON to surowe piękno, połączone z prostymi, a zarazem przyciągającymi oko kształtami. Prezentowany fotel został wykonany tradycyjną techniką gięcia ze stuprocentowego drewna. Dzięki temu struktura drewna nie zostaje uszkodzona i mimo zmiany kształtu jest niewiarygodnie trwała, a cały proces jest w pełni ekologiczny. Prezentowana wersja fotela Merano została wykonana z drewna bukowego, którego kolor jest jasny do lekko różowego. Drewno to jest twarde oraz stosunkowo wytrzymałe. Fotel Merano posiada opływowe kształty – składa się z czterech nóg, siedziska oraz oparcia, a także podłokietników o wysokości 66 cm, które przez odpowiednie wyprofilowanie zapewniają komfort i wygodę na najwyższym poziomie. Potwierdzeniem tego jest zdobyta przez fotel Merano nagroda iF Design 2015 – niemieckiego konkursu o światowym zasięgu oraz nagroda Red Dot Design AWARD 2011, a także nominacja do German Design Award 2014.
Opis dodatkowy

Fotel Merano czeskiej marki TON to propozycja dla osób, które cenią sobie umiarkowany design, połączony  z ekologicznymi rozwiązaniami. Jest to fotel, które dzięki swojej uniwersalności – zarówno jeżeli chodzi o materiał, z jakiego go wykonano, jak i kształty – idealnie sprawdzi się zarówno w takich pomieszczeniach, jak jadalnia, kuchnia, czy salon, jak i może stanowić doskonałe wyposażenie do pomieszczeń restauracyjnych, czy biurowych. To doskonałe miejsce zarówno do pracy, jak i wypoczynku, bowiem fotel Merano marki TON posiada niezwykle ergonomiczne kształty. 

Projektantem fotela Merano jest włoski twórca - Alexander Gufler (na stałe mieszkający w Austrii), który swoje miejsce pochodzenia bezpośrednio związał z tworzonymi meblami w ramach serii Merano. Taką właśnie nazwę nosi bowiem kurort znajdujący się w Trydencie, a którego mieszkańcy posługują się dwoma językami -  włoskim i niemieckim. Takie też wpływy łączy w sobie seria Merano. Produkty w ramach tej kolekcji niosą ze sobą harmonię i spokój rodem z włoskiego kurortu, a zarazem widać w nich południowy temperament połączony z austriacką solidnością i precyzją. 

Gwarancja na produkty TON wynosi 5 lat, a produkty wytrzymują obciążenia przynajmniej 130 kg. Wynika to wszystko z ponad 150 lat doświadczenia oraz pracy fabryki i marki TON.