Lafaktoria Lafaktoria

Anadem i Shatter - Lightecture, Axo Light - lampy dla gigantów

 

Każdy architekt wnętrz dąży do tego, aby lampy dobierać nie tylko do stylu, w którym urządzimy wnętrze, ale także do jego rozmiaru. Inną lampę wybierzemy do powierzchni kilkunastu i kilkudziesięciu metrów kwadratowych, z takimi produktami raczej nie mamy problemów. Jednak jaką lampę wybrać kiedy w grę wchodzi kilkaset metrów kwadratowych pomieszczeń o wysokości ponad 5 metrów?

Na ratunek przyszło niezawodne jak zawsze Axo Light i kolekcja Lightecture.

Lightecture to kolekcja stworzona do miejsc użyteczności publicznej. Kolekcja składa się z jedenastu lamp, gdzie każda dostępna jest w wielu wariantach, nie tylko kolorystycznych, ale także rozmiarowych i gatunkowych. Znajdziemy  tutaj imponujące żyrandole idealne do królewskich komnat, minimalistyczne plafony skrojone na miarę biur oraz fantazyjne lampy wiszące i stojące, które dodadzą smaku restauracjom, butikom czy przestronnym apartamentom.

Spośród wspomnianej jedenastki na uwagę zasługuje niewątpliwie linia lamp Anadem stworzona przez słynne Mens Studio. Lampy te zostały zainspirowane królewską koroną i właśnie tak się prezentują. Dominują nad wnętrzem, tworzą aurę dostojności i mimo braku złotych elementów doskonale oddają swą królewskość. Anadem została stworzona w dwóch rozmiarach, pierwszy to 90 cm średnicy i 110 cm szerokości, drugi to 150 cm średnicy i aż 200 cm szerokości – imponujące! Lampa dostępna jest w 4 wersjach kolorystycznych: kość słoniowa, czerwień, brąz oraz brązowo-biała. Głównym materiałem jest tutaj ognioodporna skóra, na której doskonale widać przeszycia, czyli kolejny element dekoracyjny.

Zupełnie inną linią z kolekcji Lightecture jest Shatter autorstwa Serga i Roberta Cornelissen, dla których inspiracją był wolumin. Bez względu czy to książka, księga czy książeczka. Coś co jest z natury płaskie, aczkolwiek przestrzenne, zainspirowało tych projektantów do stworzenia minimalistycznej aczkolwiek bardzo efektownej lampy. Tutaj kolor jest tylko jeden: klasyczna biel pasuje wszędzie. Dostępne są lampy wiszące, plafony oraz kinkiety, w rozmiarach od 99 do 157 centymetrów (bok). Wszystkie wykonane są z aluminium i pleksiglasu. Bardzo prosta, lecz nie banalna, forma tych lamp i stosunkowo duża powierzchnia świetna powodują, że Shatter jest doskonałym wyborem do miejsc, w których oświetlenie musi być przede wszystkim funkcjonalne. Lampy te są wręcz stworzone do biur, hotelowych recepcji czy wielkopowierzchniowych salonów sprzedaży.