Lafaktoria Lafaktoria

Follow Me lampa idealna, nie tylko na prezent

Marset to marka, którą uznaje się za zdominowaną przez mężczyzn. Zdecydowana większość projektantów to właśnie mężczyźni, którzy tworzą produkty proste, typowo minimalistyczne. Jedynym wyjątkiem jest jedna z najbardziej znanych lamp – Discoco - prawdziwa wizytówka i bestseller marki. Zaprojektowana przez mężczyznę, jednak w swojej delikatności na tyle zmysłowa, że uznawana za „kobiecą”.

Właśnie to odrobinę stereotypowe podejście do designu płci stało się odniesieniem do stworzenia projektu lampy Follow Me. Inma Bermudez, która zaprojektowała tę niesamowitą lampę uznała projekt za wyzwanie. Najważniejsze było wpisanie się w filozofię i wzornictwo marki, ale jednocześnie stworzenie lampy zarówno solidnej, jak i delikatnej, tak by trafiła do każdego odbiorcy.  

Follow Me zostało stworzone przez projektantkę, która ma na swoim koncie sporą kolekcję lamp dla Ikei. Śmiało można stwierdzić, że doświadczenie przy masowej produkcji narzuciło pewne ramy myślenia. Inma Bermudez chciała stworzyć "lampę dla każdego", tak zwane mobilne urządzenie osobiste, którego design przemówi do większości. Ważna była kompaktowość i wygoda oraz  neutralność - ani delikatność, ani industrialna ciężkość. Połączenie, które może wydawać się bardzo trudne, jednak w tym projekcie znalazło się wszystko.

Follow Me posiada wszystkie cechy jakie można sobie zażyczyć w niewielkiej lampce stołowej:

  • mobilna dzięki wbudowanemu akumulatorowi,
  • wydajna za pomocą ściemniacza, który decyduje o poborze mocy,
  • niewielka – wysokość to niespełna 28 cm i  średnica 12,3 cm,
  • delikatna poprzez połączenie tworzywa i drewna
  • wytrzymała dzięki wykorzystanym materiałom
  • uniwersalna - zewnętrzna i wewnętrzna, doskonała zarówno jako zastępstwo klasycznej lampki nocnej czy stołowej, a także świec ogrodowych czy latarek piknikowych
  • ruchomy abażur umożliwia kierowanie światła na określony punkt
  • nowoczesna – ładowanie za pomocą portu USB oraz klasycznego zasilania sieciowego
  • źródło światła w technologii LED

Jak widać Follow Me posiada same zalety, czy można jeszcze coś dopisać do tej listy? Owszem. Ta lampka jest niezwykle gustowna, fabrycznie zapakowana w stylowe pudełko sprawia, że doskonale nadaje się na prezent, dla każdego, kto ceni nie tylko prezenty praktyczne, ale przede wszystkim designerskie. Follow Me to rozwiązanie idealne! Które zobaczyć można na żywo w naszym showroomie – my jesteśmy nią zachwyceni. 

Tagi: 
Marset
follow me
lampa led
lampa stołowa
lampka ledowa