Lafaktoria Lafaktoria

Na przełomie marca i kwietnia 2014 ruszają kolejne Międzynarodowe Targi Light + Building we Frankfurcie

Kolejny już raz firma Lafaktoria.pl uczestniczy w światowym wydarzeniu branżowym jakim są Międzynarodowe Targi oświetlenia, elektrotechniki oraz automatyki domów i obiektów we Frankfurcie - Light + Building 2014. Wyjazd do Frankfurtu jest dla nas niebywałą okazją do ciągłego poszerzania swojej wiedzy w zakresie szeroko rozumianego oświetlenia. W tym miejscu zaprezentowane zostaną bowiem wszelkie nowości z branży. Liczymy także na pozyskanie nowych produktów do oferty, nawiązanie ciekawych kontaktów oraz zapoznanie się ze światowymi trendami. Niezwłocznie po zakończeniu targów podzielimy się nowościami i wrażeniami.

Targi w liczbach 

Light+Building to cykliczny event o światowym zasięgu. Co dwa lata Frankfurt staje się celem podróży dla tysięcy architektów, producentów, handlowców i inżynierów. Targi w 2012 roku odwiedziło około 195 000 osób, powierzchnia wystawowa to 240 000 metrów kwadratowych dla 2300 wystawców, w tym roku bez wątpienia sukces będzie jeszcze większy. Tegoroczne wydarzenie będzie trwało łącznie 6 dni, zaprezentuje się około 2500 marek w czterech grupach tematycznych. Szacuje się, że targi odwiedzi ponad dwieście tysięcy odwiedzających, przy czym połowa z nich będzie pochodziła spoza Niemiec. 

Misja targów 

Motto Light+Building 2014 to „Explore Technology for Life – najlepsza energia to ta, której nie wykorzystasz”. Skupiając się na aspektach zasobów energetycznych i wynikających z nich coraz większych obaw o przyszłość, tym razem postanowiono w jednym miejscu zadbać o prezentacje przyszłościowych rozwiązań. Tematem przewodnim targów jest energia, jej wytwarzanie, magazynowanie oraz oszczędzanie. 

Oświetlenie 

Tematyka oświetlenia jest dla nas najważniejsza i właśnie temu obszarowi poświęcimy najwięcej czasu. Sekcja oświetleniowa została podzielona na cztery panele. Poza ekspozycjami największych firm z branży, przygotowano również sekcję rewolucyjnego oświetlenia LED i OLED, które zdobywa coraz większą popularność, a przy tym doskonale wpisuje się w misję targów. 

Kolejne dwa panele związane są z odbiorcą oświetlenia. Jednym z nich jest efekt oddziaływania światła na człowieka, następny  to światło i zdrowie. Aktualnie kładzie się znacznie większy nacisk na nasz komfort, coraz lepiej poznaliśmy mechanizmy ludzkiego oka, znamy wpływ oświetlenia na koncentrację, nastrój oraz biorytm. Specjaliści zarówno z branży okulistyki, optyki i oświetlenia dokładają wszelkich starań, aby nowoczesne produkty były jak najlepsze nie tylko pod względem designu czy ekonomii, aktualnie na pierwszym planie jest człowiek i to jego komfort liczy się najbardziej. Właśnie na Light+Building 2014 postanowiono przyjrzeć się temu zagadnieniu z podwójną uwagą. 

W dziedzinie oświetlenia nie zabraknie również kwestii artystycznych. Iluminacje i wykorzystanie światła w tych celach są coraz popularniejsze. Możliwości techniczne spowodowały, że iluminacje są nie tylko dziełami sztuki czy rzadkimi spektaklami. Dzięki coraz bardziej ekonomicznym rozwiązaniom stały się powszechnie stosowane w większości miast. Czas targów to również Luminale 2014, kiedy cały Frankfurt rozbłyśnie niebywałym blaskiem. 

 

Tagi: 
Targi oświetleniowe
Light & Building
Frankfurt 2014
nowości oświetleniowe
Artemide na targach
Fabbi