Lafaktoria Lafaktoria

Jak oświetlić lustro w łazience?

   Kinkiet nad lustro pełni rolę dodatkowego oświetlenia łazienki. Wybierając tę praktyczną lampę, należy zwrócić uwagę na jego estetykę oraz funkcjonalność. Codzienne korzystanie z lustra będzie znacznie wygodniejsze, jeśli postawimy na lampę o odpowiednich parametrach technicznych. Wykonanie perfekcyjnego makijażu czy perfekcyjnie podcięcie modnej brody, wymagają doskonałego światła. Jakie lampy zamontować przy lustrze łazienkowym? Na co zwrócić uwagę przy planowaniu aranżacji oświetleniowej łazienki? Jakie kinkiety najlepiej sprawdzają się w pomieszczeniach narażonych na działanie wilgoci? Zebraliśmy dla Was praktyczne informacje, które ułatwią wybór lampy nad lustro w łazience.

 

Użyteczne oświetlenie lustra w łazience: dobry wybór ma znaczenie dla Twojego komfortu.

   Odpowiednio dobrane oświetlenie lustra łazienkowego zdecydowanie ułatwi wykonywanie wszystkich czynności. Zrobienie oszałamiającego makijażu, precyzyjne przycięcie zarostu czy nałożenie maseczki będą szły znacznie sprawniej, jeśli umiejętnie dobierzemy lampy nad lustro w łazience. Odpowiednio dobrana lampa łazienkowa nad lustro powinna równomiernie oświetlać całą twarz. W łazience najlepiej sprawdzają się lampy, które emitują światło zbliżone do naturalnego. Dobrym wyborem będzie lampa łazienkowa LED o wysokim CRI, czyli współczynniku oddawania barw. Jeśli współczynnik ten wynosi 80-90, będziemy mieć pewność, że odzież lub makijaż nie zmienią koloru, gdy wyjdziemy na światło dzienne.

 

Kinkiety łazienkowe LED: praktyczne lampy nad lustro w łazience.

   Kinkiety doskonale sprawdzają się w roli oświetlenia nad lustro łazienkowe. W bogatej ofercie lamp tego rodzaju dostępnych jest wiele opraw, które pasują do łazienek wizualnie oraz spełniają wymagania technologiczne, charakterystyczne dla dodatkowego oświetlenia łazienki. Kinkiety mogą, choć nie muszą być dopasowane do głównej lamy sufitowej w pomieszczeniu. Lampy ścienne wspomagają oświetlenie główne. Gdy stoimy przy lustrze, rzucamy swoim ciałem cień, który mógłby utrudniać poranną toaletę, czy ułożenie fryzury. W łazience nie najlepiej sprawdzają się kinkiety, które świecą światłem o barwie zimnej. Chłodne kolory mocno zmieniają wygląd skóry i mogą przekłamywać kolory używanych kosmetyków. W zbyt ciepłym świetle kinkietu łazienkowego możemy nie zobaczyć wszystkim mankamentów swojej cery, twarz wygląda w nim lepiej.

 

Jak odpowiednio rozmieścić lampy nad lustrem w łazience?

   Uzupełnieniem dla plafonu w łazience, pełniącego funkcję głównej lampy w pomieszczeniu będą kinkiety lub listwy LED umieszczone nad lustrem. To jeden z czterech typów lamp, jakie zwykle możemy spotkać w łazienkach. Łazienki w nowych blokach najczęściej nie mają okna. Pomieszczenie, do którego nie dociera światło słoneczne wymagana profesjonalnej aranżacji oświetleniowej. Chcąc prawidłowo oświetlić lustro w łazience, należy zamontować lampy na bokach lustra, symetrycznie lub na jego brzegach. Dwa podłużne kinkiety z mlecznobiałego szkła doskonale oświetlą twarz, całkowicie eliminując cienie. Decydując się na lampę umieszczoną bezpośrednio nad górną krawędzią lustra, śmiało można wybrać pojedynczy kinkiet, skierowany w dół lub listwę z kilkoma regulowanymi kloszami. Nad lustrem w łazience najlepiej sprawdzają się lampy emitujące rozproszone, miękkie światło. Nie ma większego znaczenia, czy klosz lampy łazienkowej jest wykonany ze szła, tworzywa, metal czy kryształu. W przestronnych łazienkach doskonale prezentują się lampy znane z teatralnej garderoby. Kilka punktów świetlnych umieszczonych dookoła lustra daje świetny efekt dekoracyjny i zapewnia poprawne oświetlenie twarzy. Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami łazienki z oknem, do której dostaje się sporo naturalnego światła, śmiało możemy pozwolić sobie na lampy dekoracyjne i jeden mocniejszy spot dodatkowy, który przyda się podczas wieczornej toalety.

 

Bezpieczne lampy do łazienki: jak wybrać oświetlenie łazienkowe?

    Łazienka to specyficzne pomieszczenie. Wybierając lampy łazienkowe, musimy zwrócić uwagę na więcej parametrów, niż w przypadku zwykłych lamp do pokoju. Produkty nadające się do montażu w łazience powinny mieć odpowiednią klasę szczelności. Jak identyfikować lampy łazienkowe pod kątem miejsca ich montażu? Oświetlenie do przestrzeni narażonych musi posiadać zabezpieczenia przed wilgocią. Ich stopień określa IP, przydatny współczynnik, który podawany jest przy niemal każdej lampie w naszym sklepie. Zwykłe lampy do pokoju mają IP około 20. W łazience sprawdzą się lampy o IP 44 i wyższym. Wnętrze kabiny prysznicowej wymaga lamp o IP większym niż 60. Warto pamiętać także o napięciu. W łazience korzystamy z lamp, w których producent obniżył napięcie. Pod warunkiem, że prysznic i krany są w odległości przekraczającej 50 cm od lampy nad lustrem, możemy zamontować tam lampę oznaczoną symbolem IP o wartości wyższej niż 20.

 

Kinkiety łazienkowe w ofercie Lafaktoria.pl.

   W roli kinkietu łazienkowego doskonale sprawdzi się minimalistyczna lampa 595 od Zero Lighting. Produkt ma prostą budowę, w metalowym mocowaniu ściennym osadzono matowy, mleczny klosz. Projektanci lampy zadbali o bezpieczeństwo jej użytkowników, produkt ma podwyższoną klasę szczelności IP 44. Miłośnicy hiszpańskiego designu chętnie zobaczą w swoich łazienkach kinkiet Espejito. To regulowana lampa o opalowym kloszu, w świetle, której każda pani wykona doskonały make-up. Estiluz ma w swojej ofercie serię kinkietów Smile, w której dostępne są lampy do niewielkich, jak i naprawdę obszernych łazienek. Wysoka klasa szczelności i perfekcyjne wykonanie sprawiają, że lampy te świetnie odnajdują się w łazienkach. Świecą intensywnym, ale rozproszonym światłem, dzięki czemu śmiało można montować je w pomieszczeniach pozbawionych dostępu do światła dziennego. W nowoczesnych łazienkach sprawdzą się kinkiety LED od AqForm. Producent ten ma w swojej ofercie wiele opraw, które dedykowane są łazienkom, kuchniom i przestrzeniom komercyjnym.

 

Znajdź funkcjonalny kinkiet LED, który zamontujesz nad lustrem w łazience. Postaw na stylowe lampy o dobrych parametrach technicznych.