Lafaktoria Lafaktoria

Lampa wisząca Artemide Flexia z nagrodą Archiproducts.

Włoska lampa wisząca Flexia marki Artemide inspirowana papirofleksją, czyli sztuką składania papirusów,  wielu może kojarzyć się z japońskim origami. Klosz lampy Flexia przypomina tradycyjną układankę  z papieru, lecz zastosowane w projekcie rozwiązania możemy zaliczyć do najnowocześniejszych na rynku. Flexia to lampa powstała z połączenia technicznej wiedzy, innowacyjności i unikatowego know-how Artemide. W zakresie oświetlenia i doświadczenia w zrównoważonym projektowaniu mistrzem jest Mario Cucinelli, którego dzieła od lat są skoncentrowane na zrównoważonym rozwoju i minimalizacji wpływu produkcji przemysłowej na środowisko naturalne. Oprawa wisząca Artemide została stworzona zgodnie z holistycznym podejściem i ułożona we wszystkich skalach projektowych.‎ Designerska lampa stawiająca na geometrię, spójny projekt i formalną doskonałość. Flexia narodziła się ze skupienia percepcji na kilku poziomach od tego, co widzialne, po to, co niewidzialne, nie zaniedbując jednocześnie wysokiej klasy materiałów i modnych wariantów kolorystycznych. Światło, podstawowy składnik każdej kompozycji, nadaje ostateczny szlif przestrzeni, z lampą wiszącą FLexia Artemide każde wnętrze zyska wyjątkowy charakter.

 

Artemide Flexia

Lampa wisząca akustyczna 

Sekcja panelu akustycznego kontroluje pogłos, pochłaniając fale dźwiękowe odbite od otoczenia. Opatentowana technologia Discovery, będąca wynikiem badań Ernesto Gismondiego nad jakością światła, które ożywia przezroczystą powierzchnię emitującą, generuje rozproszoną emisję światła. Technologia  jest zgodna z normami UGR do stosowania w przestrzeniach roboczych w dowolnej pozycji montażowej.‎

 

Archiproduct Design Award

Z dumą ogłaszamy, że Flexia zdobyła nagrodę Archiproducts Design Awards 2021 za koncepcję i projekt. Ponadto oddane jury złożone ze specjalistów zajmujących się projektowaniem ekologicznym i zrównoważonym rozwojem w dziedzinie architektury i designu również przyznało naszemu produktowi „specjalne wyróżnienie 2021 za zrównoważony rozwój”. Archiproducts to największe na świecie źródło informacji i inspiracji dla architektury i designu. 250 000 produktów, 3500 marek, 200 000 projektów i 2 000 000 zdjęć. Wybieraj spośród tysięcy produktów i rozwiązań wyposażenia wnętrz. Zobacz produkty wybrane przez architektów i dekoratorów i zobacz, jak wykorzystali je w projektach. Made in Italy, skandynawski design, rękodzieło, luksus, niski koszt i wiele więcej. Porównaj i kup swoje ulubione!

 

Designerska lampa o wyjątkowej formie.

Elastyczne skrzydła Flexia są wyposażone w mechanizm obrotu, który przechodzi od 0 do 15° i 30°, co oznacza, że wiele możliwych nachyleń i pozycji może pomóc w skalibrowaniu interakcji z otoczeniem; kształt, materiały i gęstość dobierane są do pracy głównie na częstotliwościach mowy ludzkiej; rezultatem jest piękno wywodzące się z inteligencji parametrycznej i funkcjonalnej. Idzie to w parze ze starannym doborem materiałów; w szczególności część dźwiękochłonna została opracowana przy użyciu włókien pochodzących z recyklingu: tkanina zewnętrzna pochodzi w 100% z butelek PET, podczas gdy panel wewnętrzny jest uzyskiwany z materiałów odpadowych.‎ Flexia została zaprojektowana w celu poprawy jakości otoczenia, generując wydajną kombinację dla wszystkich potrzeb oświetleniowych; zestawienie wielu modułów może kształtować środowiska w oparciu o zasady idealnie zbalansowanego światła i dźwięku.‎

 

Projekt designerskiej lampy akustycznej.

Mario Cucinella urodził się w Palermo we Włoszech i jest jednym z najbardziej wpływowych architektów praktykujących dziś w Europie z wieloma nagradzanymi międzynarodowymi pracami projektowymi. Praca Cucinelli jest nie tylko chwalona za doskonałość projektową, ale jest również uznanym światowym liderem w zakresie zrównoważonych praktyk, od architektury dostosowanej do konkretnego miejsca po złożone plany urbanistyczne. Wpływ i znaczenie jego pracy – zarówno środowiskowej, jak i społecznej – jako architekta i pedagoga, zostały docenione na całym świecie Honorowym Stypendium Amerykańskiego Instytutu Architektów (AIA) w 2017 r. oraz Królewskiego Instytutu Brytyjskich Architektów (RIBA), który przyznali mu swoje prestiżowe stypendium międzynarodowe w 2016 roku. W 2018 roku Mario Cucinella był kuratorem włoskiego pawilonu „Arcipelago Italia” na 16. Międzynarodowej Wystawie Architektury Biennale w Wenecji. W 2019 roku zaprezentował kolekcję Mario Cucinella Design oraz Building Objects inspirowaną jego projektami architektonicznymi. W 2018 roku Mario Cucinella był kuratorem „Arcipelago Italia” w Sali Włoskiej na 16. Międzynarodowej Wystawie Architektury na Biennale w Wenecji, a w 2019 zaprezentował Mario Cucinella Design oraz kolekcję Building Objects inspirowaną jego projektami architektonicznymi. Jako nauczyciel i profesor gościnny, od końca lat osiemdziesiątych Cucinella wykładał na kilku uniwersytetach, m.in. na Wydziale Architektury w Ferrarze, na uniwersytetach w Nottingham i Monako, IED w Turynie oraz na Uniwersytecie Federico II w Neapolu. Jego prestiżowe nagrody obejmują International Fellowship of the Royal Institute of British Architects (2016) oraz Honorary Fellowship of the American Institute of Architects (2017).

 

Designerskie lampy włoskie: poznaj funkcjonalność oprawy Flexia Artemide.