Lafaktoria Lafaktoria

Lampy Artemide: nowości 2018 - część 1.

   Najnowsze projekty lamp marki Artemide zachwycają. W kolekcji oświetlenia na rok 2018 pojawiło się wiele lamp, będących wynikiem wieloletniej pracy nad zaawansowanymi technologiami i innowacyjnymi źródłami światła. Nowości w ofercie Artemide to owoc współpracy z wybitnymi studiami projektowymi z całego świata. W portfolio włoskiej marki oświetleniowej pojawiło się wiele ciekawych lamp, które łączą przeróżne wartości, zastosowania i style. Artemide udowodniło, że jest światowym potentatem branży oświetleniowej. Poznajcie nowości, które pojawiły się w katalogu Artemide w 2018 roku. 

 

Lampa LED „O” od Artemide: „niewidzialne” oświetlenie przyjazne naturze.

   Lampa „O” to wyjątkowy, futurystyczny projekt lampy zewnętrznej od Artemide. W serii dostępne są: lampa wisząca LED oraz lampa podłogowa LED. Projekt ELEMENTAL Studio łączy naturę i miasto. Lampy doskonale komponują się z przestrzeniami publicznymi. Oświetlają je, gdy zapada wzrok, jednocześnie nie zaburzając naturalnego stylu ogrodów, parków i skwerów. Lampa jest praktycznie niewidoczna. Projekt lampy LED „O” pozwala docenić przyrodę w miejskich aglomeracjach. Zdaniem twórców lampy najlepiej żyje się w wizjonerskich miastach, w których każdy bez trudu odnajdzie miejsca nietknięte ręką człowieka. Twórcy serii lamp O od Artemide zwracają uwagę na poważny problem XXI wieku, polegający na tym, że siły rządzące naturą i współczesnym środowiskiem miejskim, nawet jeżeli nikt nie kieruje się dobrą wolą, zmierzają w przeciwnych kierunkach. Jedną z najsilniejszych ingerencji w naturalny porządek przyrody jest praktyczny brak absolutnej ciemności w miastach. Dążąc do bezpieczeństwa na ulicach i w parkach, miasta są rozświetlone przez całe noce. Oświetlenie miast zaburza rytm dobowy organizmów ptaków, zwierząt i roślin. Projektancki Element Studio podjęli wyzwanie, by stworzyć lampę, która zintegruje się z przestrzenią publiczną i nie będzie jej zmieniała. Lampa O włącza się, gdy wyczuwa w swoim sąsiedztwie ruch, w pozostałych momentach pozostaje wyłączona. Studio Elemental zostało założone w 2001 roku przez Alejandro Aravena i jego partnerów Gonzalo Arteaga, Juana Cerdy, Victora Odd i Diego Torresa. Twórcy specjalizują się w tworzeniu projektów wnętrz, przestrzeni publicznej i budynków. Ich działania zmierzają do poprawienia jakości życia współczesnych ludzi.

 

Modułowy system oświetleniowy A.24: profesjonalne lampy LED do wnętrz domowych i komercyjnych.

  A.24 to seria modułowe lampy nowoczesne od Artemide. W serii dostępnych jest wiele elementów, które tworzą wyjątkowe kompozycje oświetleniowe. Elementy łączą się ze sobą w różnych płaszczyznach, a klosze podlegają niezależnej regulacji. Seria profesjonalnych lamp LED A.24 to swoboda w aranżacji, elastyczność i ciągłość aranżacji oświetleniowej każdego pomieszczenia. Moduły LED kryją zaawansowaną technologicznie optykę, która została opatentowana przez włoskiego producenta. Kilka kolorów: czarny, brązowy miedziany, srebrny i biały oraz pięć długości pozwala na poprawne oświetlenie dowolnej przestrzeni. W kolekcji A.24 od Artemide dostępne są plafony, lampy wiszące, lampy wpuszczane i kinkiety. Carlotta de Bevilacqua, stojąca za projektem lampy A.24 to kobieta wielu talentów: przedsiębiorca, architekt, projektant i nauczyciel. Należy do włoskiej elity świata designu, jest jednym z najbardziej utalentowanych projektantów wzornictwa, a do tego reprezentuje nowoczesną myśl biznesową. W 1983 roku kończyła studia na wydziale architektury Politecnico di Milano. Jest wiceprezesem i dyrektorem generalnym marki Artemide oraz prezesem słynnej marki Danese Milano, która niedawno połączyła się z Artemide. Jako doświadczona projektantka przeprowadziła dogłębne badania w dziedzinie światła i projektowania lamp. Stworzyła wiele produktów dla Artemide i Danese Milano, wiele z nich zostało uznanych za rynkowe hity i obsypano je międzynarodowymi nagrodami. Jej zasługi dla sektora oświetlenia luksusowego są nieocenione, wprowadziła w życie wiele innowacyjnych patentów technologicznych i bezprecedensowe rozwiązania projektowe. Działa na rzecz praw zwierząt i jest zdeklarowaną weganką. Jej nastawienie do życia łączy humanizm i bycie społecznikiem. Bada wszystkie aspekty światła, związane z samopoczuciem człowieka i wprowadza nowe standardy jakości w zakresie wydajności lamp. Zabiega o redukcję konsumpcji, niosącą korzyści dla wszystkich żywych istot i planety. Od 2001 roku wykłada na Milan Polytechnic. Lampy A.24 od Artemide doskonale obrazują myśl twórczą kreatywnej włoszki.

 

Lampa wisząca Ipno od Artemide: typowo włoski design w nowoczesnym wydaniu.

   Nowoczesna lampa wisząca Ipno od Artemide łączy nowatorską technologię i ciekawy design. Światło lampy koncentruje się w dolnej części klosza lampy, rozchodząc się w różnych kierunkach dzięki odbłyśnikom. Kolejna z lamp włoskiego producenta, łącząca tradycyjne wzornictwo z wydajnym źródłem światła LED. Michele De Lucchi urodził się w 1951 roku w mieście Ferrara i ukończył architekturę we Florencji. Tworzy dla najbardziej renomowanych firm z Włoch i całej Europy. Jest doskonałym architektem, stworzył projekty budynków: Milan Triennale, the Palazzo delle Esposizioni w Rzymie i the Neues Museum w Berlinie. Wielokrotny zwycięzca plebiscytu Compasso d'Oro.

 

Lampa wisząca Harry H: technologia OLED w Artemide.

   Lampa wisząca Harry H. od Artemide reprezentuje najnowszy nurt w projektowaniu oświetlenia użytkowego. To nowoczesna hybryda, łącząca lampy LED i lampy OLED. Zapewnia najlepsze, wydajne światło dla człowieka. Sprawdzi się w każdych okolicznościach. Zdobycze nowoczesnej technologii optycznej doskonale łączą się z kloszem ze szkła dmuchanego. Klosz o miękkiej formie łączy dwa źródła światła, które ściśle ze sobą współpracują. Dolna część klosza lampy zawiera cztery pary regulowanych paneli OLED, które emitują światło w dwóch kierunkach i mistrzowsko łączą źródło światła i odbłyśnik. Po wyłączeniu lampy, panele OLED mają lustrzaną powierzchnię, które odbijają światło z górnego źródła LED. Emisja światła lampy Harry H odbywa się dwutorowo: na boki oraz w mniejszym stopniu rozprasza się na pomieszczenie. Laura Pessoni i Carlotta de Bevilacqua.

 

Szklana lampa wisząca: luksusowy design lampy Gople od Artemide.

   Minimalistyczna i elegancka lampa wisząca Gople od Artemide to jedna z ciekawszych nowości włoskiego producenta, która pojawiła się a rynku w 2018 roku. Projekt uwydatnia najlepsze cechy dmuchanego szkła, mieniąc się wieloma kolorami. Klosz powstaje zgodnie ze znanymi od starożytności technikami produkcji szkła weneckiego. Każdy z produkowanych kloszy jest unikatowy. Wykończanie szklanego klosza ma na celu zapewnienie najlepszej emisji nastrojowego światła. Przez szklany klosz sączy się światło, od pośredniego do bezpośredniego. Szklana lampa dostępna jest w wersji z kolorowym światłem RGB lub tradycyjnym gwintem E27. Opatentowana przez Artemide technologia świetlna RGB pomaga roślinom rosnąć, tworzy oszałamiające efekty sceniczne lub kreuje nastrój w pomieszczeniu, zapewniając przy tym także wyraźne światło białe. Lampa wisząca Gople jest efektowna i przyjazna środowisku naturalnemu. Projekt dostępny w trzech wariantach kolorystycznych: miedź, biel i srebro, powstał w pracowni Bjarke Ingels Group.

 

Przenośna lampa LED: oprawa Come Together dołączyła do oferty Artemide.

   Przenośna lampa LED o nazwie Come Together to jeden z hitów roku 2018 w ofercie włoskiego producenta oświetlenia, firmy Artemide. Niewielka, prosta i niezwykle przydatna lampa to coś więcej niż zwykłe źródło światła. W niewielkim korpusie zamocowano 18 wydajnych diod LED. Po podpięciu do sieci lampa musi zostać naładowana, by świecić przez 16 godzin. Można zabrać ją na piknik, ognisko, czy podziwianie zachodu słońca na plaży: sprawdzi się w każdych warunkach! Klosz lampy nawiązuje do instrumentu muzycznego, a jej nazwa jednoznacznie kojarzy się z jednym z przebojów zespołu The Beatles. Zdobiona gradientami, wyposażona w inteligentną optykę i ponadczasowo piękna. Lampa Come Together LED to ciekawa nowość z oferty Artemide. Lampa dostępna jest w trzech kolorach: aluminium, miedź i biel. Projekt: Carlotta de Bevilacqua.

 

Seria lamp LED Calipso Artemide: motyw plastra miodu we współczesnych wnętrzach.

   Designerska lampa wisząca Calipso od Artemide nawiązuje kształtem do plastra miodu. To ciągle modny motyw dekoracyjny, który sprawdza się w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach. Do stworzenia klosza lampy posłużyło zdjęcie księżyca, przekształcone za pomocą komputerowego algorytmu. Z połączenia gwiezdnych form i techniki komputerowej powstała nowoczesna lampa LED, która przyciąga wzrok. Wbudowany moduł LED zapewnia równomierną i komfortową dla oczu emisję światła. Lampa Calipso od Artemide łączy inteligentne rozwiązania optyczne i wpadającą w oko formę estetyczną. Produkt idealnie usytuowany w połowie drogi między dobrym designem dla domów prywatnych a profesjonalnym użytkowaniem w biurach, restauracjach i innych przestrzeniach użytkowanych komercyjnie. Lampa Calipso nadaje się do różnych zastosowań, świetnie wyrażając tradycyjne podejście firmy Artemide do projektowania i produkowania wysokiej jakości oświetlenia, wyróżniającego się doskonałym wyglądem wśród innych, rynkowych propozycji. Projekt lampy Calipso został stworzony przez Neila Poultona, szkockiego projektanta urodzonego w 1963 roku. Twórca ma pracownię w Paryżu i specjalizuje się w tworzeniu minimalistycznych dzieł sztuki użytkowej, produkowanych na skalę masową. Jest laureatem wielu międzynarodowych nagród. Mistrzowsko łączy najnowsze technologie i ciekawe formy. Poulton został umieszczony na prestiżowej liście najlepszych projektantów świata, stworzonej przez Time Magazine. Twórca zdobył aż 10 nagród Red Dot Design Awards, w tym dwie „Best of The Best” Red Dot Design Awards. Ma na koncie aż 5 tytułów „IF” International Forum Design"i zaszczytny tytuł „Menzione d'Onore Premio Compasso d'Oro 2011” za projekt lampy Veio, stworzony dla marki Artemide.

 

Spot Hoy: praktyczne lampy sufitowe LED od Artemide.

   Hoy to rodzina praktycznych lamp typu spot, przeznaczonych do montażu wewnątrz pomieszczeń. W serii dostępne są lampy wpuszczane, wpuszczane do połowy, spoty z regulowanym kloszem i plafony sufitowe. To drugi owoc współpracy Artemide i renomowanego Foster + Partners Studio. Lampa Orsa, zaprojektowana przez słynne atelier spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem fanów opraw włoskiej marki. Foster + Partners to międzynarodowe studio architektoniczne, inżynieryjne i projektowe, prowadzone przez założyciela i przewodniczącego Normana Fostera wraz z zespołem. Grupa projektantów przemysłowych opracowała szeroką gamę produktów od klamek do turbin wiatrowych; od wiecznego pióra do kabiny samolotu odrzutowego; od kranu do wyposażenia jachtu oceanicznego.

 

Orientalne lampy Artemide: lampa NH debiutuje na światowych rynkach.

   NH to kolekcja designerskich lamp, w skład której wchodzą modele wiszące, stołowe oraz kinkiety ścienne. Lampa NH to kontynuacja badań nad dynamiką interakcji i doświadczeń, form i światła, które od lat prowadzą projektanci z Neri&Hu Studio i marki Artemide. Lampa wisząca NH Artemide na nowo interpretuje elementy kultury orientu. Wszechstronna lampa do oświetlania różnego typu pomieszczeń, zdobiąca wnętrze w prosty, poetycki sposób. Podstawowym elementem tych lamp jest biała kula, osadzona w mosiężnym pierścieniu. Doskonałe połączenie tradycji i innowacji, z uwzględnieniem zasad zrównoważonego projektowania.

 

Nowości Artemide stopniowo pojawiają się w sprzedaży. W przypadku zainteresowania zakupem nowości z oferty włoskiego producenta, prosimy o kontakt telefoniczny.